сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Бугарин се самоубил во централниот затвор во Никозија

zatvor

Поврзани вести

Дваесет и осумгодишен Бугарин е пронајден обесен денес во централниот затвор во кипарскиот главен град, Никозија, пренесуваат локалните медиуми.

Мажот бил осуден на 12 години затвор за силување. Тој е откриен во својата ќелија до 02:30 часа по полноќ. Се претпоставува дека мажот извршил самоубиство.

Според началникот на затворот, вчера осуденикот имал консултација со психијатар.

Ова е петти ваков инцидент во централниот затвор во Никозија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести