понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Бугари уапсени во Грција поради трговија со бебиња

Трудницата била пронајдена во соседна Бугарија и била наговорена да се породи во болница во Волос, што се случило на петти јануари.

bebe

Поврзани вести

Полицијата во централна Грција соопшти дека се уапсени седум лица, вклучувајќи пет Бугари, поради обид за трговија со бебиња, јавуваат тамошните агенции.

Со полициската акција било спречено илегално посвојување на бебиња кои биле стари само десет дена за 5.000 евра, соопшти полицијата во градот Лариса во централна Грција.

Властите објавиле дека 62-годишен Грк се обидел да организира нелегално посвојување со помош на адвокат во градот Волос во централниот дел на Грција.

По апсењето на адвокатот и неговите бугарски соработници, пронајдени биле документи кои што се однесуваат на четири други нелегални посвојувања.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести