вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бугарија: Голема акција против купувањето изборни гласови

Голема акција на територијата на Бугарија спроведуваат екипи на тамошното МВР и Обвинителство против купувањето изборни гласови и прекршувањето на изборното законодавство.

bojko

Последни вести

Голема акција на територијата на Бугарија спроведуваат екипи на тамошното МВР и Обвинителство против купувањето изборни гласови и прекршувањето на изборното законодавство.

Во исто време на многу места има и операции против нелегалните имигранти и трговијата со луѓе во Бугарија.

Од 6 часот се спроведува операција на МВР и обвинителството за сите сигнали кои ги имаме за купување на гласови и шверц на луѓе“- соопшти премиерот на Бугарија Бојко Борисов во емисијата „Здраво, Бугарија“ на Нова ТВ.

Тој информира…

Најчитани вести