сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Бугарија: Уапсен Французин кој имал контакт со браќата Куаши

lisici2

Последни вести

Французинот Фриц Жоли Јоакин денеска е уапсен во Бугарија, под сомнение дека е поврзан со терористичките напади во Париз, јавија бугарските медиуми.

Тој има 29 години и повеќе пати бил во контакт со браќата Кауши, изјави бугарската јавна обвинителка Дарина Славова.

Најчитани вести