четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Бугарин фатен со 25 килограми марихуана на хрватската граница

marihuana 22.12.2013

Последни вести

Шеесет годишен бугарски државјанин е фатен на граничниот премин „Бајаково“ на хрватско-српската граница со 25,815 килограми марихуана.

Дрогата била пронајдена во автомобил од марката „фиат“ со бугарска регистрација при претрес извршен врз основа на наредба од судот во Вуковар. Во возилото бил пронајден вкупно 91 пакет.

Возачот е уапсен и однесен во полиција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести