Македонија,Крими хроника

Бугарин фатен со дрога на Деве Баир

Бугарин фатен со дрога на Деве Баир

170 грама кафена и 720 грама зелена трефкаста материја се пронајдени кај бугарски државјанин на граничниот премин Деве Баир.

На 05. овој месец на паркинг плацот кај Деве Баир, при извршен претрес над возило со бугарска нацинална ознака управувано од Б.А.Б.(34), пронајдени се 170 грама кафена тревкаста материја и 720 грама зелена трефкаста материја.

Истиот е приведен, се работи на целосно документирање на случајот по што ќе биде поднесен соодветен поднесок.