вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Бугарин фатен со дрога на Деве Баир

droga

Последни вести

170 грама кафена и 720 грама зелена трефкаста материја се пронајдени кај бугарски државјанин на граничниот премин Деве Баир.

На 05. овој месец на паркинг плацот кај Деве Баир, при извршен претрес над возило со бугарска нацинална ознака управувано од Б.А.Б.(34), пронајдени се 170 грама кафена тревкаста материја и 720 грама зелена трефкаста материја.

Истиот е приведен, се работи на целосно документирање на случајот по што ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести