недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бугарската државна телевизија ја посочи македонската зоолошка градина за пример

zoo-skopje

Поврзани вести

ЗОО градините во Скопје и Софија беа предмет на опсервација на повеќе бугарски аналитичари на државната телевизија во Бугарија, при што софиските колеги ја посочија скопската Зоолошка градина како пример за регионот. Според нивната анализа, животните во Зоолошката градинка во Скопје се спокојни поради условите кои ги имаат.

„Разликите не се многу големи, но се суштински“ смета новинарката Ирина Григорова. Животните во Македонската Зоолошка се спокојни поради просторот во кој живееат, зеленилото со кое се опкружени, слободата која ја чувствуваат, додава Григорова.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести