четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Бугарски Мерцедес се запали на автопатот Куманово-Скопје

195909_104214499663633_6283674_n

Последни вести

Денеска на автопатот Куманово-Скопје И.С.К.(67) од Р.Бугарија, управувајќи возило од марката „Мерцедес“ со бугарскаи регистарски таблици, во кое превезувал 12 туби со хемикалии-киселини, забележал чад од просторот наменет за товар.

Истиот застанал со возилото, ги искинал царинските плобми и внатре забележал пожар, по што изнел надвор девет пластични туби со по 50 литри течност-киселини, а пожарот сам го изгаснал.

При гаснењето на пожарот истиот се здобил со изгореници по телото, по што е пренесен во Медицински центар Куманово, од каде е префрлен во Ургентен центар Скопје. Киселините се разлеани на коловозот, а сообраќајот се одвива по сообраќајната лента за престигнување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести