вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Бугарскиот министер за надворешни работи Вигенин утре во посета на Македонија

Министерот Вигенин ќе има и свое обраќање на дипломатската академија на МНР, како и средба со собраниската група на пријателство со Република Бугарија.

kristian vigenin

Поврзани вести

Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Попоски утре ќе го прими во работна посета на Република Македонија, бугарскиот министер за надворешни работи, Кристиан Вигенин.

Во фокус на средбата помеѓу двајцата министри ќе бидат билатералните проекти за соработка во инфраструктурата, економијата и регионалното поврзување. Министерот Вигенин ќе има и свое обраќање на дипломатската академија на МНР, како и средба со собраниската група на пријателство со Република Бугарија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести