сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Булевар Србија без вода

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека без вода од 10:30 часот, останале корисниците на булеварот Србија број 1 во Лисиче.

images

Последни вести

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека без вода од 10:30 часот, останале корисниците на булеварот Србија број 1 во Лисиче.

„ Без вода од 10:30 часот се шест куќи на булеварот Србија. Корисниците повторно ќе бидат снабдени со вода за пиење кога ќе се санира настанатиот дефект“, се вели во соопштението.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести