вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Бурата Мери му се заканува на Мексико

hurricane_mgn

Поврзани вести

Бурата Мери која се формираше на источниот брег на Пацификот се очекува да се претвори во ураган кој ќе го зафаи месиканскиот брег.

Ветерот ќе достигне јачина од 85 километри на час и во наредните неколку дена може да биде опасен по животите на граѓаните.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести