сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Бурата „Поло“ прерасна во ураган кај Мексико

polo1809_840_561_100

Поврзани вести

Тропската бура „Поло“ прераснала во ураган на Пацифичкиот брег кај Мексико. Ветрот достигнал брзина од 120 километри на час и можност за натамошно јакнење.

Поло се наоѓаше синоќа околу 290 километри од пристаништето Мансанило и се движи кон Запад со брзина од десет километри на час долж брегот.

Во исто време, околу 25.000 туристи и натаму се „заробени“ на полуостровот Долна Калифорнија во севернозападниот дел на Мексико, два дена откако ураганот „Одил“ го погоди тоа подрачје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести