вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Бушар ја запре Ивановиќ

Ana-Ivanovic-u-cudu-670x447

Поврзани вести

Српската тениерка Ана Ивановиќ по сензационалната победа над првиот женски рекет Американката Серене Вилијамс, претрпе големо разочарување на првиот грен слем турнир годинава Австралија опен. Таа загуби во четвртфиналето од 19-годишната Канаѓанка, Ежени Бушар со 5:7,7:5,6:2.

Ана освои само 56 отсто од поените на својот прв сервис, забележа 34 винери и 35 неизнудени грешки, додека Бушар брилјираше со 47 директни поени.

Кинескињата Ли На е противникана Бушарвополуфиналето, откако од турнирот ја елиминира Италијанката Флавија Пенета со 6:2,6:2.

На машкиот дел од турнир Томаш Бердих е првиот полуфиналист откако го совлада Давид Ферер во четири сета, со 6:1,6:4,2:6,6:4

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести