петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Бушар се скара со тренерот пред мечот со Шарапова

France Tennis French Open

Поврзани вести

Канадската тенисерка Ежени Бушар е едно од најпријатните изненадувања на Ролан Гарос, но непосредно пред настапот во полуфиналето на турнирот против Русинката Марија Шарапова се скара со својот тренер.

„Го кажувам своето мислење. Не ли ми е дозволено да кажам што мислам”, го праша тренерот 20 – годишната Бушар, на што веднаш следеше одговор.

“Не на тој начин”, одговори нејзиниот тренер Ник Савијано по што тренингот беше прекинат.

Бушар претходно истакна и дека нема пријатлеки на ВТА турнирите и дека тоа не е место за запознавање на нови пријатели.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести