понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Бутел, Аеродром, Чаир утре без струја

struja1

Последни вести

Бутел, Аеродом, Сарај се само дел од општините каде утре ќе нема струја соопштуваат од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје.

Ова се улиците и општините каде корисниците ќе останат без електрично напојување:

• во време од 08.00 до 15.00 часот, корисниците од ул. Бетовенова, ул. Александар Бујнов, ул. Душко Поповиќ, Томе Пуре, и ул. Боца Иванова. ( општина Бутел )
• од 08:00-10:00 часот нас.Радишани, Голем Рид,( општина Бутел )
• во време од 09.00 до 15.30 часот, ул.Џон Кенедибр.11 и 39 и околните објекти . ( општина Чаир)
• од 08:30-12:00 с.Долно Соње (општина Сопиште), дел од Драчево (општина К.Вода)
• во периодот од 12.00 до 16.00 часот, корисниците од улица Димитар Благоев. ( општина Аеродром )
• во време од 09.00 до 15.00 часот, дел од корисниците од село Семениште, и дел од корисниците од село Грчец: улиците со броевите 1, 2, 3, 4, и 5. ( општина Сарај )
• од 12:30-15:30 часот областа помеѓу Прилепска Пивара и Пилко,нас.Дрма спроти Пилко, (општина Петровец)
• 08:30-11:30 часот нас.Дрма Кај Прилепска Пивара лево, дел од објектите покрај АвтопатИсклучена, (општина Петровец)

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести