вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Бутел денеска без вода

voda01

Последни вести

Поради дефект на водоводната мрежа, дел од жителите од општина Бутел, денеска од 13:15 часот останале без вода.

Како што соопштуваат од претпријатието, без вода останале корнисниците од улиците Хо Ши Мин број 41, како и улицата Рудо.

Корисните без вода ќе бидат се до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести