четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Бутел денеска без вода

voda1

Последни вести

Дел од жителите на општина Бутел, денеска од 10 часот, поради дефект останале без вода, соопштуваат од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

Како што информираат од претпријатието, поради дефект на водоводната мрежа без вода останале жителите на улицата Симче Настевски број 22 во општина Бутел.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести