петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Бутел добива ново повеќенаменско игралиште

Slika-

Поврзани вести

Во скопската општина Бутел денеска свечено ќе биде пуштено во употреба ново повеќенамесно игралиште.

Игралиштетот е лоцирано во улицата Призренска во непосредна близина на основното училиште „Климент Охридски. А, на свеченоста покрај претставници на локалната власта ќе присуствува и премиерот Никола Груевски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести