среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дел од Бутел и Кисела Вода утре без струја

bez-struja

Поврзани вести

Без електрична енергија утре од 8.30 до 11.30 часот ќе бидат дел од корисниците од улиците Натаниел Кучевишки, Петар Манџуков и Блаже Конески во општина Бутел, ивести Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по известувањето добиено од ЕВН Македонија АД.

Исто така, без струја утре од 9 до 11 часот же бдат дел од корисниците од улицата Востаничка во општина Кисела Вода.

Најчитани вести