сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бутел, Шутка, Студеничани и Чучер Сандево утре без струја

Electric+lines

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека утре, седми август, без електрична енергија ќе останат делови од општините Студеничани, Бутел, Шуто Оризари и Чучер Сандево.

Во општина Бутел без електрична енергија во периодот од 8 до 15 часот ќе останат улиците: Алекса Дундиќ, Мара Мажуречка, Алпи, Ферид Бајр, Христијан Тодоровски Карпош, Александар Турунџиев, Рокомија и Кучевишка Бара.

Во општина Студеничани без струја ќе остане селото Студеничани в о периодот од 7 до 13 часот.

Во општина Шуто Оризари без струја ќе бидат корисниците од улиците:

– Шуто Оризари, Македонско – Косовска Бргада, ул. 17 и ул.19 во периодот од 08.00 до 15.30 часот, како и
– Волт Дизни и Диме Мечето во периодот од 09.00 до 15.00 часот

Во општина Чучер Сандево, без електрична енергија ќе останат жителите на селото Мирковци во периодот од 9 до 15 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести