четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Цариниците во шок – еве што открија во куфер

kineski-napitak-foto-carina-1425463998-622217-475x800-178x300yjytjtyj

Последни вести

Цариниците на аеродромот Никола Тесла во Белград вчера во изгубен багаж на еден патник пронајдоа традиционален кинески напиток во кој се наоѓа змија и шкорпија, како и неколку корени од билки.

Егзотичниот напиток кој служи како афродизијак од Пекинг во својот багаж го донел 40-годишен белграѓанец. Нему багажот му се загубил, па вчера му го пронашле и му се јавиле од аеродромот да го преземе. Тогаш цариниците направиле влезна контрола на багажот со рентген, кога на мониторот јасно се видело шишето во чија внатрешност пливале змија и шкорпија.

Најчитани вести