вторник, 29 ноември 2016  |  Вести денес: 25

Archive: Магазин Subscribe to Магазин

UN MOMENTO DEL HOMENAJE AL EMPRESARIO LEONES EN SU LOCALIDAD NATAL

Директорот на „Корона“ ги направи милионери жителите на неговото село

Сите 80 жители на шпанското село Серзалес дел Кондадо неодамна станаа милионери и тоа благодарение само на еден човек и неговиот тестамент.Имено, милијардерот и филантроп Антонино Фернандез почина...
strudla

Штрудла со сирење

Подготовка За тесто: 550 гр. брашно 2 лаж. сол 1 лаж. шеќер 1 лаж. сув квасец 1 јајце 1 шолја за кафе масло 200 мл. млеко 150 мл. топла вода За фил Урда Јајце за премачкување Малку сусам Подготовка: Во брашното ставете...
хороскоп

Дневен хороскоп

Овен Имате потреба да се доверите на некого и да си ја олесните душата, не се двоумете дали воопшто треба да го направите тоа. Дозволете колегите да имаат мал удел и влијание во тоа какви одлуки ќе донесете...
n

ДА РЕЦИКЛИРАМЕ И ДА СЕ НАГРАДУВАМЕ – наградна игра на „Елколект“

Компанијата Елколект, во соработка со општините на територија на Република Македонија, каде се веќе поставени препознатливите црвени еко магицини на Елколект, востановува пракса за наградување на...
risteski

Капитол Мол со тридневна шопинг треска го одбележува Black Friday

  Додека во САД со страсно нетрпение се очекува овој петок, во Македонија се почесто и помасовно е прифатен истиот, секако без оние негативни карактеристики за кои слушаме од другата страна на светот....
bolka-vo-grb-650x396

Како да се ослободите од болката во грбот?

Болката во грбот е една од најстрашните, покрај онаа во забот и увото, бидејќи ја попречува нашата активност и желба за станување од кревет. Доколку и вие сте соочени со ваква болка или во иднина се соочите,...
pita1

Направете пита со компири без кори

Брзи и вкусни рецепти кои можете да ги зготвите за викенд. Ем вкусно, ем повеќе слободно време за со најблиските. Состојки 700 гр. компири 3 јајца 100 гр брашно 1 лаж. сол 1 лаж. црн пипер 1 пециво 1 кромид 3 чешниња...
ime-500x396

Впишете го вашето име и дознајте што значи

Воопшто не е нешто ново дека луѓето во минатото врз основа на името ги разликувале карактерите. Некои луѓе и ден денешен веруваат дека врз основа на името може да откриете за каква личност се работи,...
1-zdrava-i-brza-dieta-za-slabeenje-bez-napor-www-kafepauza-mk_

Пилатес вежба за тенка половина (ВИДЕО)

Само една вежба ве дели од потенка половина… Еве една пилатес вежба што ќе ви помогне да добиете потенка половина:  
salata-leblebija-1

Медитеранска салата со леблебија

Велат дека медитеранската исхрана е една од најздравите, па затоа еве еден предлог како да подготвите вкусна салата со леблебија земена токму од оваа кујна. Состојки:560 грама леблебија варена 1 филџан...
young couple

Хороскопските знаци и невереството: На Лавот не му е грижа, Близнаците ќе искршат се’ што е ваше…

Сознанието за неверството никогаш не е лесно и додека некои зна ци ќе може да го простат неверството, како на пример Лавот, но за Јарецот или Стрелецот тоа ќе биде апсолутен крај од каде нема враќање. Овен На...
fhd2

Прво место за македонкиот филм „Farewell” на интернационалниот натпревар FilmConvert Competition

Македонкиот филм “Farewell” го освои првото место на натпреварот FilmConvert Competition. Приказната на филмот е сместена во дистопична иднина, опишувајќи ја бесцелноста на војната. Режисер и продуцент е Пеце Здравковски...
ljubav

Љубовен хороскоп за 2017 година

Овен Сите Овнови уште од 2011 година влегоја во седумгодишен период кој им носи големи промени. Тоа не значи промена на партнерот или драми во љубовниот живот, меѓутоа факт е дека кај некои Овнови во 2017...
platelet-rich-plasma

PRP терапија за подмладување со матични клетки

Вашето тело поседува моќ да го регенерира и лекува ткивото на сите делови од вашата кожа. Матичните клетки го прават тоа секојдневно во текот на вашиот живот. PRP терапијата за подмладување со матични...
meditate-650x396

Жените со овој хороскопски знак се робинки на страста, но нема да ги освоите лесно!

Жените со хороскопскиот знак овен знак обожаваат љубовни игри и тие веднаш би заминале со вас во кревет и би се препуштиле на страственото уживање доколку сте по нивен мерак. Овен Кај овие жени љубовта...

Најчитани вести