четврток, 25 мај 2017  |  Вести денес: 37

Archive: Магазин Subscribe to Магазин

srekjaaa-650x396

Десет нешта што среќните жени ги прават поинаку

Крајна цел на секоја жена е да биде среќна и да го сака својот живот. Но, колку такви жени навистина можете да најдете? Доколку сте виделе жени кои што се вистински среќни и кои што го сакаат својот живот,...
deserttt-650x396

Десерт од соништата: Пет состојки и пет минути за подготовка!

Сакате десерти, но немате премногу слободно време? Овој десерт не одзема премногу време за подготовка, а ќе ги воодушеви сите оние што ќе го пробаат. Состојки: 3 филџани слатка павлака, 1 кафена лажица...
download-41

Научно докажано – мажите паѓаат на русокоси!

Еве неколку причини зошто мажите неможат да им одолеат на жените со светла коса. Се облекуваат попровокативноОвие девојки сакаат да ги возбудуваат и предизвикуваат мажите со провокативно и сексапилно...
133696037

Македонската книжевност првпат ќе биде претставена на Саемот на книга во Варшава

Република Македонија годинава првпат ќе учествува на Меѓународниот саем на книгата во Варшава, Полска, што ќе се одржува од 17-ти до 21 мај 2017. Организатор на претставувањето на македонската книжевност...
Виталиј Седјук, уапсен од полицијата на Лос Анџелес во мај 2014, откако му влепи шлаканица на Бред Пит и му ги скриши очилата за сонце, East News / Bruja,PacificCoastNews/J. Sharma

Приведен Украинецот кој го покажа задникот во преносот на Евросонгот (ВИДЕО)

Украинската полиција го привела мажот кој во саботата вечер во текот на директниот телевизиски пренос на изборот на песната на Евровизија прекриен со австралиското знаме се качи на сцената ги слече...
putin klavir

Чекајќи го Кси, Путин отсвири на клавир

Рускиот претседател Владимир Путин, очекувајќи го во неделата својот кинески колега Кси Џинпинг на билатералните разговори по почетокот на „Еден појас, еден пат“ во Пекинг, решил да го мине времето...
133695198

Опера-реквием „Јов“ на Мајски оперски вечери

 Во рамките на 45. Мајски оперски вечери, денеска на големата сцена на МОБ гостува уметничкиот ансамбл „Нова Опера“ од Украина кој ќе го изведе музичко-сценскиот перформанс „Опера-реквием Јов“. Композитори...
salvador-sobran-640x336

ВИДЕО: Португалија победник на Евровизија 2017

Португалија е победник на овогодинешната Евровизија која се одржа во Киев, Украина. Со 758 поени 27 годишниот Салвадор Собрал со песната „Amar Pelos Dois“ ги освои симпатиите на Европа и на својата земја и ја...
evrosong-1-640x366

ВИДЕО: Гледач се качи на сцената на Евросонг и се соблече гол

Гледач од публиката направи мал инцидент на Евровизискиот фестивал кога се качи на сцената и ги слече панталоните среде директниот пренос што го следат над 200 милиони гледачи. За време на настапот на...
raketa sls

Американска NASA го одложи лансирањето на ракетата SLS до 2019-та (ВИДЕО)

Американската агенција за вселенски истражувања NASA го одложи до 2019 година првото лансирање на новата ракета Space Launch System (SLS), којашто би требало во лунарната орбита да ја постави вселенската капсула...
venera-neptun-ljubov-650x396

Љубовна филозофија на секој хороскопски знак

Ако верувате дека се е запишано во ѕвездите, погледнете тго астролошкиот приказ на 12-те хороскопски знаци и дознајте како се однесуваат кога се вљубени и кои методи на заведување ги применуваат. Овен Тој:...
seda kosa

Косата не побелува од старост, туку само од една причина…

Ако забележувате дека вашата коса почнала да белее, единствено што треба да направите е да се опуштите! Имено научниците откриле дека не е во прашање стареењето, туку премногу стрес. Истражувачите откриле...
uloga-majke-u-odgoju-beba

Каква мајка ќе бидете според Зодијакот?

Мајчинството, па и самата идеја да се биде мајка, може да биде застрашувачка работа. Некои жени посакуваат да станат мајки, се гледаат или замислуваат себеси како мајки, но замислата и реалноста понекогаш...
zemjaa-650x376

Научниците пресметаа: Уште колку време ни остана на планетата Земја?

Тим научници од Харвард и Оксфорд пресеметале колку долго може да опстои животот околу ѕвезата со поволна клима за живот. Периодот за време на којшто може да се развива животот во близина на ѕвездите...
rolat-tikvicki-640x396

Вкусен ролат од тиквички, шунка и кашкавал

Еве како да подготвите вкусно и несекојдневно јадење. Состојки:2 поголеми тиквички 1 јајце Малку брашно 200 грама шунка 300 грама кашкавал 1 топка моцарела Малку млеко Сол, бибер Малку масло за пржењеПодготовка:Промешајте...

Најчитани вести