среда, 30 ноември 2016  |  Вести денес: 0

Archive: Магазин Subscribe to Магазин

пијан

Толку бил пијан што го сметале за мртов

Со оглед на тоа дека Хорхе целосно бил пропаднат во калта, полицајците едвај го извлекле, а се разбудил дури кога почнале да го мијат. – Ништо не направив, промрморел кога видел што се случува околу него. –...
shakira-e-pique-sul-red-carpet

Шакира и Пике не се повеќе заедно?!

Шакира не е повеќе со  Жерар Пике, тврдат светските медиуми. Според нив, најголемата причина е љубомората на шпанскиот фудбалер, што пејачката, наводно, веќе не можела да ја поднесе.Пејачката требаше...
makeup021

Каква шминка им одговара на хороскопските знаци?

Дали некогаш сте се запрашале зошто некои бои додека се шминкате ви стојат подобро од другите? Дали сте помислиле дека и тука свое влијание има астрологијата? Еве неколку тајни на хороскопот што ќе...
kompir-kolbasi-600x396

Потпечен компир со колбаси

Компирот можете да го подготвите на разни начини, но ова е еден од најдобрите… Состојки:1 килограм компири 50 грама колбаси 200 грама кромид 300 грама морков 1 децилитар масло Сол Магдонос – ситно исечканПодготовка:Исчистениот...
2-10-prichini-za-losho-raspolozhenie-i-10-nachini-za-toa-brzo-da-go-popravite-www-kafepauza-mk_

Секој хороскопски знак има лоши карактеристики – Кои се вашите?

Сигурни сме дека ги знаете сите квалитети на вашиот хороскопски знак, но еве по три негативни особености по кои сте познати. Токму поради овие особености понекогаш ви доаѓа да ја зариете главата во...
15049614_10208828798612300_1104406808_n-572x396

Како подмладува хијалуронот?

Хијалуронската киселина стана препознатлив препарат за подобрување на изгледот и квалитетот на кожата. Оваа супстанца која е составен дел на нашата меѓуклеточна течност се наоѓа во кожата, структурите...
esenta-e-idealna-za-ljubov

Што ни носи Марс во знакот на Водолија: Ах тие љубовни игри!

Знакот и астролошката куќа во која се наоѓа Марс покажува дека може да очекувате возбудувања, акција но и конфликти. Доколку е во Водолија, вие сте атрактивни, самоуверени, независни, самостојни, непредвидливи. Марс,...
Анџелина Џоли

Џоли бара утеха за разводот во прегратка на Шербеџија!

Популарниот актер Раде Шербеџија, кој децении наназад својата кариера ја гради во Холивуд, каде што воедно се познава и се дружи со голем број познати ѕвезди, вклучувајќи ги и Бред Пит и Анџелина Џоли,...
15032752_1845278085704244_141946504357464673_n

Супер журка со Dj George Lee во Brick Bar!

Сакате добра забава? Секоја сабота вообичаено супер журка во Brick Bar! Dj George Lee ќе се погрижи за добрата музика и атмосфера.  
kocki-650x300

Брзи и вкусни чоколадни коцки со ореви

Едноставното е најдобро. Ако сте љубител на комбинацијата чоколадо – ореви, а покрај тоа сакате брзи и едноставни десерти, тогаш ова е рецепт за вас. Состојки: 250 гр шеќер 18 лажици вода 210 гр маргарин 150...
5_reasons_you_need_love_poems_for_her

Докажано: Љубовта е дрога!

Психолозите од Нористерн универзитетот во Чикаго докажале дека силното чувство на љубов не чини толку еуфорични што нашата состојба може да се спореди со вистинско конзумирање на дрога, односно моментите...
masa1

Седите по 8 часа во канцеларија? Погледнете го ова видео!

Иако можеби не сме свесни за тоа, повеќето од времето во денот многумина го поминуваат седејќи. Седиме во автомобил, седиме на работа, на кафе, седиме додека се одмараме дома. Токму таквиот начин на живот...
jazici-1-640x396

Кој јазик ќе доминира во иднина?

Можеби на прв миг ќе помислите дека англискиот јазик е јазик што доминира и што ќе доминира во иднина, но врз основа на деталните анализа, тој по бројот на лица што го говорат се наоѓа на третото место. Комбиниранирте...
kokteli-za-jacanje-imuniteta

Подготвено дочекајте ги вирусите – Коктел за јакнење на имунитетот

Луѓето н вируси се изложени секој ден, ги носат во себе, но ќе се разболат дури тогаш кога ќе им падне имунитетот. Значи не е проблемот во вирусите, туку во способноста на организмот успешно да се избори...
15049614_10208828798612300_1104406808_n

Како подмладува хијалуронот?

Хијалуронската киселина стана препознатлив препарат за подобрување на изгледот и квалитетот на кожата. Оваа супстанца која е составен дел на нашата меѓуклеточна течност се наоѓа во кожата, структурите...

Најчитани вести