петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 19

Archive: Крими хроника Subscribe to Крими хроника

Архивска илустрација

Велосипедист тешко повреден во Скопје

Велосипедист на возраст од 69 години е тешко повреден во сообраќајна несреќа која вчера се случила околу 10,30 часот во Скопје. Од полицијата информираат дека несреќата се случила на крстосница со булеварот...
policija

Маж пронајден мртов во куќа во Скопје

Починато лице чие тело било во фаза на распаѓање било пронајдено вчера попладнето во Скопје на улицата „138“. Од полицијата информираат дека случајот кај нив бил пријавен од екипа на Итна медицинска...
pregazena-zena-debar-maalo

Во Скопје вчера седум сообраќајки, еден пешак загинат

Седум сообраќајни незгоди, загинат пешак и тешко повреден велосипедист, е билансот од вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Како што соопшти СВР Скопје, незгодата во која загина пешак се случила...
soobrakajaka avtopat

Две жртви во сообраќајка на патот Тетово – Јажинце

Две лица ги загубија животите, а уште две се повредени во тешката сообраќајна несреќа којашто во четвртокот рано попладнето околу 16,25 часот се случила на регионалниот пат Тетово – Јажинце на просторот...
spase-veljanov-

Триесет дена притвор за осомничениот за убиството во Велес

Триесет дена притвор се одредерни за велешанецот кој со чекан му нанесе смртоносни повреди на својот сосед, а на уште четири лица од семејството на починатиот им нанесе тешки повреди. Судија во претходна...
pregazena-zena-debar-maalo-640x360

Познат идентитетот на прегазената жена во Дебар Маало

Шеесет и девет годишната Марика П. од Скопје е жената која утринава беше прегазена во близина на Министерството за култура во Дебар Маало. Како што претходно објавивме, жената од добиените повреди починала...
полиција

Тепачка во ресторан во Бутел, едно лице тешко повредено

Едно лице е тешко повредено по тепачка која вчера попладне се случила во ресторан на ул. „Босна и Херцеговина“ во скопски Бутел. Од полицијата информираат во ресторанот настанала тепачка помеѓу шест...
dzhfgjsrtfjzrt-135101

Згазена жена во Дебар Mаало

Повозрасна жена утрово била прегазена од комбе на улицата „Ѓуро Ѓаковиќ”, во близина на Министерството за култура. Од неофицијални извори, возачот на комбето не ја видел жената, бидејќи возел во рикверц. Според...
полиција

Жена загина во сообраќајка на патот Прилеп-Македонски Брод

Жена го загуби животот во сообраќајна несреќа која вчера околу 11 часот се случила на регионалниот пат Прилеп-Македонски Брод кај селото, Мажучиште. Од полицијата информираат дека возило „Ауди А6“...
Украден златен накит од стан во Скопје

Во Боговиње украден накит вреден околу 36.000 евра

Кражба тешка 2.250.000 денари се случила вчера во тетовското село Боговиње, информираат од полицијата. Непознат сторител влегол во куќата на 56 годишниот Џ.И. и по извршеното пребарување украл златен накит...
veles-ubistvo5-640x478

Познат мотивот за убиството, таткото на убиецот спречил масакр

Од СВР Велес информираат дека насилството се случило околу два часот по полноќ на улицата „Коле Цветков“ бр.131 во близина на Вардар, во стариот дел на Велес. С.В. кој живеел на истата улица со чекан ја...
paraglajderist

Седумдесетгодишен параглајдерист загина во прилепско

Седумдесетгодишниот Д.В.А.Х. од Швајцарија го загуби животот откако со параглајдер паднал во прилепско. Несреќата информираат од МВР се случила кај прилепското село Мажучиште кога од засега непознати...
pocija elek

Повредени 15 лица во судир на два автобуси и две возила кај Струмица

Петнаесет лица, од кои едно потешко, се повредени во сообраќајна несреќа која во вторникот се случила на локалниот пат меѓу струмичките села Банско и Муртино, а во која учествувале два автобуса, теренско...
policija-lenta

Во Скопје 14 сообраќајни незгоди, тешко повреден пешак

Вкупно 14 сообраќајни се случиле изминатите 24 часа во Скопје. Од нив четири се со последица материјална штета, девет со телесни повреди во кои полесно се повредени 17 лица, а тешко повреден е и еден пешак,...
policija ilustracija

Велшанец со чекан и хебла уби маж и повреди уште четири лица, сите членови на едно семејство

Жителите на Велес во средата утрото беа силно вознемирени по веста за грозоморното убиството кое изминатата ноќ се случи во градот, а полициските информации говорат дека убиен е еден маж, а повредени...

Најчитани вести