среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 49

Archive: Крими хроника Subscribe to Крими хроника

pozar

Пожар во хала за доработка на конфекциски производи во Штип

Вчера околу 06,30 часот во Штип во објект на „В.И.Т.“ ДООЕЛ сопственост на В.Ф.(22) од Штип, во хала за доработка на конфекциски производи од засега непознати причини избувнал пожар. Пожарникарите успеале...
полиција1

Исчезнаа две девојчиња и една жена

Во изминатите 24 часа во полицијата се пријавени исчезнувања на две девојчиња на возраст од 11 и 15 години, и една 38-годишна жена. Во полициската станица Гази Баба вчера во 13:00 часот Д.Џ.(44) од Скопје, пријавила...
policija212-3-400x255

Сопственикот на аптеките „Виола“ не бил киднапиран

Семејството на сопственикот на аптеките „Виола“ ја демантира информацијата во текстот на Нетпрес, „Киднапиран газда на позната аптека“, посочувајќи дека воопшто не станува збор за киднапирање. Оттаму,...
A bag of medical marijuana is shown at Oaksterdam University, a trade school for the cannabis industry, in Oakland, California July 23, 2009. Voters in the City of Oakland recently  passed Measure F, which  creates a new business tax rate for medical marijuana dispensaries. Picture taken July 23, 2009.  REUTERS/Robert Galbraith   (UNITED STATES SOCIETY POLITICS EDUCATION BUSINESS)

Четири лица пријавени за недозволена трговија со марихуана

Министерството за внатрешни работи (МВР) реализираше два случаи на недозволена трговија со марихуана, во кои се пријавени четворица македонски државјани. Акциите се реализирани од страна на Одделот...
policija-grb-1-701x526

Киднапиран газда на позната аптека

Синоќа во Скопје бил киднапиран сопственикот на познат синџир на аптеки „Виола“. За среќа, тој утрово бил пронајден во центарот на градот, неофицијално, во несвесна состојба. Наскоро повеќе детали…
18834561_10212157125470605_946956247_n

Сообраќајка кај Нерези (ФОТО)

Попладнево се случи сообраќајка во скопско Нерези, кај „Реплек“, помеѓу возило марка „пасат“ и „голф“. Освен очигледна материјална штета, засега не е познато дали има повредени лица.
policija-lenta

Трojцa повредени и едeн загинат во 12 сообраќајки во Скопје

Три лица се потешко повредени во три од вкупно 12 сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во четири се полесно повредени шест лица, а во четири е причинета...
isceznati-640x464

Пронајдени двете исчезнати деца од Скопје

Двете деца од скопската населба Автокоманда на возраст од 11 и 10 години што вчера беа пријавени како исчезнати синоќа биле најдени живи и здрави во Гостивар. Информацијата ја потврдија од МВР. Вчера...
policija1

Се трага по 17-годишна девојка од Чаир

Утрово во 04.00 часот во Полициската станица во Чаир, Х.Н. (36) од Скопје пријавила дека вчера околу 12.00 часот од дома во непознат правец се оддалечила нејзината 17-годишна ќерка. Се преземаат мерки за пронаоѓање...
полиција

Хорор во Босилoво: Жена силувана од нејзин роднина

Вчера околу 15:30 часот во СВР Струмица, С.Н. (62) од с.Сарај, Општина Босилово, пријавила дека пред околу две недели во куќата на нивниот роднина В.И. (47) од с.Сарај -Општина Босилово, истиот над нејзината 44...
policija-1

Tешка сообраќајка во Аеродром, моторџија се бори за живот

По сообраќајна несреќа која вчера попладне се случила на булеварот „Јане Сандански“ во скопската населба Аеродром, дваесетгодишното момче од Скопје Д.Р. се бори за живот во на Одделот за интензивна...
divonaselje_5

Обвинетите во „Диво насеље“ го бојкотираат судењето

Обвинетите во случјаот „Диво насеље“ го бојкотираат судењето откако се одбиени предлозите на нивната одбрана да бидат изземени судечкиот совет на чело со судијката Верка Петковска, претседателот...
soobrakajkaa

Тешка сообраќајка: Се судрија комбе и пунто во центарот на Скопје (ФОТО)

Сообраќајна несреќа се случи денеска во центарот на Скопје – на расксницата кај Палома Бјанка. Според неофицијални информации, во несреќата помеѓу комбето и автомобилот „Фиат пунто“, нема повредени...
stop

Тројца повредени во сообраќајки во Тетово и Гостивар

Тројца пешаци се повредени во две сообраќајни несреќи што изминатата ноќ се случиле во Тетово и Гостивар, информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски. Тој посочи дека во првиот случај околу...
grabez pistol

Влегол со пиштол и ограбил казино во Скопје

Како што соопшти МВР, вчера изутрината лицето влегло во локалот и со пиштол им се заканил на вработените, по што го земал дневниот промет и го напуштил местото на настанот. Се преземаат мерки за пронаоѓање...

Најчитани вести