недела, 25 јуни 2017  |  Вести денес: 44

Archive: Крими хроника Subscribe to Крими хроника

Архивска илустрација

Двајца тинејџери пријавени за 11 кривични дела и обивање автомобили

Две момчиња на тинејџерска возраст од Кавадарци и од Скопје се осомничени дека обиле десетина автомобили во подземни гаражи, и притоа сториле вкуно единаесет кривични дела, крадејќи предмети во вкупна...
petmina-povredeni-vo-soobrakjajka-vo-kumanovskoн

Две момчиња тешко повредени во сообраќајка во Прилеп

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа која ноќта во саботата се случила на ул. „Александар Македонски“ во Прилеп помеѓу автомобил „Ауди“ со прилепски регистарски ознаки, управуван од...
132515618

Охриѓанец се удави во Охридско Езеро

Охриѓанец е пронајден мртов во водите на Охридското Езеро, во близина на плажата Сараиште, што се наоѓа кај стариот дел на Охрид. Беживотното тело на 61-годишниот маж е пронајдено вчера околу 18 часот...
policija-1

Трагедија во Кичево: Пронајден мртов пред неговиот дом

Старецот С.П.Г. е пронајден вчера околу 20:35 часот од страна на неговиот син. Починатиот бил во лежечка положба со лицето свртено кон земја и имал повреда на лицето и траги од крв. Увид на местото на настанот...
soobrakajka

Едно лице повредено во сообраќајка во Охрид

Полицијата денеска соопшти дека незгодата се случила вчера во 17:40 часот меѓу патничко возило „фолксваген голф“ со чешки таблички управувано од Н.П. (18) од Чешка и патничко возило „ауди“ со скопски...
разбојници паднаа во полициска заседа

Обид за филмски грабеж на менувачница среде Скопје

Синоќа околу 8 часот во Единицата за известување и командување Скопје, С.В. пријавила дека во менувачница, лоцирана кај Авто-мото сојузот на Македонија, непознат сторител извршил разбојништво во обид. Сторителот...
siluvanje

Момче од тетовско си ја силувало 15-годишната сестра

Четириесет и три годишен жител на едно тетовско село пијавил дека неговиот син во три наврати насилно ја соблекувал неговата ќерка, ја допирал по телото, а имале и сексуален однос. Според пријавителот,...
полиција

Дали скопјанецот пронајден мртов замотан во кабли под напон извршил самоубиство?

Скопјанецот кој вчера беше пронајден мртов во својот дом во скопската населба Бутел, најверојатно извршил бизарно самоубиство дознава Press24 од свои извори во истрагата.от од обдукцијата на телото за...
pistol-3

Украден пиштол од стан во Кисела Вода

Непознат сторител извршил тешка кражба во стан на ул. „Огњен Прица“, сопственост на М.Ф. (58), вчера во периодот од 10:20 до 17:00 часот. Во билтенот на МВР, е наведено дека сторителот влегол внатре и одзел...
policija-ilustracija-3-640x427

Убиство во Скопје: Маж пронајден заврзан со кабли приклучени на струја

Триесет и осум годишен скопјанец е пронајден убиен во сопствениот дом утринава, потврдуваат од МВР. Случајот во полиција бил пријавен од страна на екипа од Итна медицинска помош утринава околу 9:15 часот. Телото...
полиција

Татко и малолетен син застрелаа маж на автоплац во Скопје

Триесет и осум годишен скопјанец е тешко повреден откако во него било пукано од огнено оружје. Од полицијата информираат дека настанот се случил вчера околу 11 часот на автоплац на улицата „Момин поток“. -Т.С....
Тешка сообраќајка во Тафталиџе, неколку лица повредени

Тешко повредена скопјанка во несреќа на автопатот Тетово-Гостивар

Педесет и едно-годишната скопјанка Л.Г. е тешко повредена во сообраќајна несреќа која во вторникот утрината се случила на автопатот Тетово -Скопје. Според информациите од полицијата, Л.Г. управувајќи...
policija-lenta

Десет сообраќајки во Скопје, едно лице тешко повредено

Едно лице се здобило со тешки телесни повреди, девет со полесни, а во четири е причинета материјална штета во вкупно 10 сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР...
Devizi2,Aerodrom SK

Царината заплени девизи, цигари, тутун, фалсификати…

Во текот на минатата седмица, царинските службеници открија неколку обиди за криумчарење, при што привремено се задржани девизи, цигари, тутун, делови за камиони, делови за трактори и фалсификати.   Девизи –...
policija-lenta

Единаесет сообраќајки во Скопје, повредени шест лица

Едно лице се здобило со тешки телесни повреди, пет со полесни, а во пет е причинета материјална штета во вкупно 11 сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во...

Најчитани вести