понеделник, 29 мај 2017  |  Вести денес: 40

Archive: Крими хроника Subscribe to Крими хроника

тепање

Jа претепал сопругата бидејќи и’ се јавил колега

СВР Битола поднесе кривична пријава против лицето А.Н. (26) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело  „телесна повреда“. На 17.04.2017 година околу 01.00 часот, додека со неговата...
policiska lenta

Повредени 16 лица во 14 сообраќајки во Скопје

Сопатник е тешко повреден, а двајца возачи на патнички автомобили се здобиле со полесни повреди во сообраќајка вчера во Скопје. На подрачјето на СВР Скопје во изминатите 24 часа се регистрирани уште...
policiska lenta

Единаесет повредени во 16 собраќајки во Скопје

Единаесет лица се полесно повредени во десет од вкупно 16 сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје, а во шест е причинета материјална штета. Во текот на...
gfewgaaerhtrjyt

Претепано обезбедувањето на Градска болница

Според информациите на МВР, вчера  во 13.40 часот во Градската општа болница  обезбедувањето од агенција за обезбедување  физички било нападнато од повеќе лица кои биле со две возила од кои едното возило...
bolnica gob osmi septemvri

Нападнато обезбедувањето на ГОБ „8 Септември“

Во Градската општа болница „8-ми Септември“ во Скопје во вторникот во 13,40 часот, обезбедувањето од агенција за обезбедување физички било нападнато од повеќе лица, кои биле со две возила, од кои едното...
полиција

Бебето починало поради вродени срцеви аномалии, нема траги на насилство

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Гостивар изврши увид во кичевското село Кленоец, каде што синоќа беше пронајдено починато бебе на 6-месечна возраст. По наредба на јавниот...
полиција

Пронајдено мртво бебе со траги на насилство во кичевско

Починато едногодишно бебе е најдено вчера во куќата на З.Т. во селото Кленоец, кичевско. Случајот го пријавил во полиција синоќа во 20.45 лекар од Кичево. Полицијата утврдила дека бебето Н.Т. (2016) имало видливи...
сообраќајка

Тешка сообраќајка на патот Скопје-Тетово, едно лице загина

Едно лице загина, а уште едно е во животна опаснот по тешката сообраќајна несреќа што се случи околу 15 часот и 30 минути на регионалниот пат Скопје – Тетово, кај Добарскиот натпатник. Од СВР Тетово информираат...
пожар

Пожар во домот за деца во Бутел

Скопската полиција извести дека вчера околу 14 часот пламнал пожар на првиот кат во дом за деца „25 Мај“. Поточно, пожарот пламнал во една од собите, а изгорел дел од инвентарот во собата. Пожарот бил...
(Фото: Алсат-М)

Заднината на убиството на градоначалникот на Боговиње

Крвавите дамки брзо ќе бидат исчистени, но тетовско Боговиње долго ќе го памети вчерашниот ден кога во бурекџилницата во близина на општинската зграда беше убиен градоначалникот Хазби Идризи, откако...
Познат идентитетот на загинатата жена кај Сарамзалино

Пет лица повредени во сообраќајни незгоди во полошко

Првата од оваа серија сообраќајки се случила во петок околу 20 часот на клучката за Камењане на автопатот Гостивар Тетово. Ќ.М.(47) од Студеничани од засега неутврдени причини загубил контрола врз автомобилот...
soobrakajka

Трагедија: 20-годишно момче загина во сообраќајка во Охрид

Во сообраќајна незгода животот го загуби едно лице на возраст од 20 години, додека друго лице на возраст од 25 години се здобило со тешки телесни повреди и е пренесено во болница. Во возилото било уште...
1280x720-LNz

Откриена причината за убиството на градоначалникот Идризи

Отказ од работа, според првичните информации од јавното обвинителство, е причината 53-годишниот жител на Боговиње со неколку куршуми да го застрела и убие градоначалникот на општина Боговиње, Хазби...
policija-ilustracija-3-640x427

Почина и убиецот на градоначалникот на Боговиње

Педесет и тригодишниот Абази Ќани, од село Боговиње кој изутринава го уби градоначалникот на Боговиње, Хазби Идризи. Абази им подлегнал на повредите во Ургентиот центар во Скопје каде беше префрлен...
noz krv

Сестри близначки со ножеви решавале расправија

Педесет и двегодишни сестри близначки од Скопје се сместени во Ургентниот центар откако вчера се нападнале една со друга со ножеви. Според информациите од полицијата, околу 13,30 часот во нивниот дом...

Најчитани вести