среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 49

Archive: Крими хроника Subscribe to Крими хроника

ohrid-davenik-640x363

Момче се удави утрово во Охридското Езеро

Младо момче од Тетово претпладнево се удави во Охридското езеро во водите кај тк. Машка плажа, потврдија за Алсат од МВР. Полицијата и нуркачки тимови сè уште не го нашле неговото тело и потрагата трае. Неофицијално,...
hms-kanal

Идентификувано удавеното лице во каналот на ХМС Брегалница

Вработени во Водостопанство „Брегалница“ – Кочани, полициски службеници и истражен судија по увидот на местото на несреќата кај десниот магистрален канал за наводнување на ХМС „Брегалница“ кај...
soob

ФОТО: Жена загина, петмина тешко повредени во сообраќајка кај Демир Хисар

Триесет и шестгодишната М.М. од демирхисаркото село Журче загина во сообраќајна несреќа која утринава во 4 часот се случила на патот Битола – Кичево на 200 метри од излезот од село Лопатица кон Демир...
(Фото; Курир.мк)

Тројца загинати и едно дете повредено во сообраќајка на патот Штип – Велес

Еден маж и две жени ги загубија живототите, а дете е повредено во тешка сообраќајна несрежа којашто се случи во саботата вечерта на регионалниот пат Штип – Велес кај месноста „Црна Точка“. Како што...
policija-1

Човечки скелет пронајден на нива во Драчево

Човечки останки под камена плоча се најдени во петокот на нива во близина на скопското село Драчево, информираше во саботата Министерството за внатрешни работи. Споре извештајот на СВР Скопје, Н.Т....
Архивска илустрација

Изгоре „порше“ на скопјанец

Автомобил марка „порше“ изминатата ноќ било опожарено пред Градскиот стадион во Скопје. Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, 30 минути по полноќ во ЕИК-Скопје било пријавено дека во...
uvid policija

Трагедија во скопски Бутел: Дедо го убил внукот, пукал и во сопругата и ќерката, па се самоубил

Семејна трагедија се одигра околу 13 часот во саботата во скопската населба Бутел на улицата „Хо-Ши-Мин“. Осумдесет и четиригодишниот П.Т: со огнено оружје пукал кон неговите сопруга, ќерка и внук, по...
soobrakajaka avtopat

Еден загинат и еден повреден во сообраќајка на патот Ѓавато-Тополчани

Едно лице го загуби животот, а друго е тешко повредено во сообраќајна несреќа која вчера во 14,50 часот се случила на магистралниот пат Ѓавато-Тополчани, кај местото викано Библикамен. Од полицијата информираат...
rape_

Малолетник полово нападнат кај основното училиште во Припор

Шеснаесетгодишно момче било полово нападнато зад основното училиште „Круме Кепески“ во скопски Припор. Според информациите во полицискиот билтен вчера утрината Љ.К. пријавила дека три дена претходно...
soobrakjajkа

Девет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Девет лица се полесно повредени во пет сообраќајни незгоди што се случиле на подрачјето на СВР Скопје во текот на вчерашниот ден. Во шест од сообраќајките причинета е материјална штета. Во текот на...
policija-lenta

Пешак загина кај Кочани

Тешка сообраќајна несреќа во која едно лице го загуби животот се случила утринава во 6,40 часот во кочанско Прибачево на местото викано Пруга. Според првичните информации од полицијата, автомобил „пежо“...
reno-podvoznik 1

Дедо во Скопје со автомобил удрил во бетонски столпчиња поради неприлагодена брзина

Осумдесет и четиригодишниот Љ.А. од Скопје минал со полесни повреди по сообраќајна несреќа која во вторникот претпладнето се случи на подвозникот кај Црниче. Од полицијата вчера изјавија дека сообраќајната...
urgenten-centar-640x386

Седумгодишно девојче се бори за живот по тешка сообраќајка

Девојче на возраст од седум години се наоѓа во животна опасност и е хоспитализирана во Клиничкиот центар по сообраќајна несреќа која се случила на патот Охрид-Кичево, кај Требеништа. Од полицијата...
policija-lenta

Вкупно 15 повредени во 14 сообраќајки во Скопје

Едно лице е тешко, а 14 се полесно повредени во вкупно 14 сообраќајни незгоди што се случиле вчера на територијата на Скопје. Во пет е причинета материјална штета. Во една од сообраќајните несреќи со тешки...
policija-6

Скопјанка се спасила од киднапирање во населбата Пинтија

Скопјанката М.С. (41) ноќеска побарала помош од МВР тврдејќи дека била грабната од непознат маж. МВР денеска извести дека додека М.С. била во дневната соба, забележала непознат маж како стои на балконот...

Најчитани вести