четврток, 1 декември 2016  |  Вести денес: 51

Archive: Крими хроника Subscribe to Крими хроника

прилепчанец

Прилепчанец си ја силувал снаата

Како што соопшти МВР, немелиот настан се случил околу 00:30 часот, кога С.С. најпрво одзел возило „Голф 4“ на негов соселанец и отишол во плевната каде Ш.С. и Л. К. чувале стока. Кога Ш.С. излегол, С.С. го искористил...
soobrakajka

Сообраќајка на Илинденска, се судриле Мерцедес и Рено Меган (ФОТО+ВИДЕО)

Сообраќајна несреќа вечерва се случи на Илинденска , се судрија два автомобили, Мерцедес и Рено Меган. Во Мерцедесот имало две машки лица, а во Реното една девојка, објави Вечер.На местото на настанот...
кумановец

Загина кумановец во несреќа со трактор

Како што соопшти полицијата, синоќа околу 18:45 часот во нива во кумановското село Габреш, Д.А. (55) од ова село, орајќи се превртел со тракторот и починал на место на настанот. Увид извршила екипа од СВР-Куманово....
ojo22a

ОЈО загонење на организиран криминал и корупција гони пет лица за скимирање на платежни картички

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против пет македонски државјани од Битола и Прилеп. Осомничените се...
alkoholni-pijalocitabanovce

Царината заплени алкохол, облека, пари…

Во текот на минатата недела, царинските службеници открија три измами, еден обид за нелегален влез на патници и повеќе обиди за криумчарење разна стока, при што привремено се задржани девизи, алкохолни...
полиција

Сообраќајка во Росоман, едно лице повредено

Едно лице е тешко повредено при сообраќајна несреќа што се случила синоќа во Росоман, информираше денеска Анита Стојковска, портпаролка на СВР Велес.Како што соопшти таа, сообраќајката била во 17.45...
child-sex-abuse-pardaphash-71627

Маж полово нападнал 6 годишно девојче во светиниколско

Шест годишно девојче било полово нападнато минатиот месец од соседот во светиниколското село Горабинци.Случајот во полиција вчера го пријавиле родителите кои кажала дека нивната малолетна ќерка...
Б.Е.

Побарала помош од соседот, тој полово ја нападнал

Од полицијата информираат дека жената отишла до куќата на соседот, а откако влегла кај него дома тој почнал да ја прегрнува, бакнува и допира по интимните делови. Б.Е. се спротивставила и го оттурнала,...
(c) Caro Fotoagentur / Therese Aufschlage

Самоубиство во Тетово, си пукал во главата

-Самоубиството се случило во просторија на катот, а застрелан го пронашле најблиските и со знаци на живот го пренесле кон тетовската клиничка болница.Но, на пат за болница им подлегнал на задобиените...
policija-31

Исчезна девојка од Никуштак

Осумнаесетгодишна девојка од селото Никуштак е пријавена за исчезната, влера попладне. Ј.А.(60) од Никуштак пријавил дека на 05 неомври околу 01.00 часот од дома во непознат правец се оддалечила неговата...
тепање

Момче од Визбегово претепано во Чаршија

Осумнаесет годишно момче се бори за живот на КАРИЛ откако било претепано во Стара скопска чаршија.Од полицијата информираат дека анонимен граѓанин ноќта во саботата пријавил дека машко лице лежи...
штета

Еден потешко, а 20 полесно повредени во сообраќајки изминатиот викенд во Скопје

Материјална штета е причинета во 23 сообраќајни незгоди. Во петокот се случиле 16 сообраќајни незгоди од кои во седум со полесни повреди се здобиле осум лица, а девет незгоди биле со причинета материјална...
tepacka1

Куманово: Oграбен и претепан 66 -годишен маж

Маскирани лица физички нападнале и ограбиле 66 – годишен жител на село Отља, кумановско. Како што соопшти МВР, вчера во 20:50 часот во Отља три засега непознати маскирани лица влегле во куќата на Т.С. (66),...
kidnapiran-gostivarec

Киднапирана 23-годишна девојка во тетовско

Вчера во 23:40 часот во ПС-Гостивар, Б.Р.(28) од Гостивар пријавил дека десет минути претходно на ул.„Ж.Брајкоски“ С. Д. од с.Жеровјане-Тетово, извршил грабнување на А.А.(23) од тетовско село. С.Д заедно со друго...
iscezna zena

Битолчанец пријавен за исчезнат

27-годишен битолчанец пријавил дека вчера во 17 часот од дома во непознат правец се оддалечил неговиот татко Љ.В. Во 01:50 по полноќ, 27-годишен битолчанец пријавил дека вчера во 17 часот од дома во непознат...

Најчитани вести