среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 49

Archive: Крими хроника Subscribe to Крими хроника

pistol-3

Украден пиштол од стан во Кисела Вода

Непознат сторител извршил тешка кражба во стан на ул. „Огњен Прица“, сопственост на М.Ф. (58), вчера во периодот од 10:20 до 17:00 часот. Во билтенот на МВР, е наведено дека сторителот влегол внатре и одзел...
policija-ilustracija-3-640x427

Убиство во Скопје: Маж пронајден заврзан со кабли приклучени на струја

Триесет и осум годишен скопјанец е пронајден убиен во сопствениот дом утринава, потврдуваат од МВР. Случајот во полиција бил пријавен од страна на екипа од Итна медицинска помош утринава околу 9:15 часот. Телото...
полиција

Татко и малолетен син застрелаа маж на автоплац во Скопје

Триесет и осум годишен скопјанец е тешко повреден откако во него било пукано од огнено оружје. Од полицијата информираат дека настанот се случил вчера околу 11 часот на автоплац на улицата „Момин поток“. -Т.С....
Тешка сообраќајка во Тафталиџе, неколку лица повредени

Тешко повредена скопјанка во несреќа на автопатот Тетово-Гостивар

Педесет и едно-годишната скопјанка Л.Г. е тешко повредена во сообраќајна несреќа која во вторникот утрината се случила на автопатот Тетово -Скопје. Според информациите од полицијата, Л.Г. управувајќи...
policija-lenta

Десет сообраќајки во Скопје, едно лице тешко повредено

Едно лице се здобило со тешки телесни повреди, девет со полесни, а во четири е причинета материјална штета во вкупно 10 сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР...
Devizi2,Aerodrom SK

Царината заплени девизи, цигари, тутун, фалсификати…

Во текот на минатата седмица, царинските службеници открија неколку обиди за криумчарење, при што привремено се задржани девизи, цигари, тутун, делови за камиони, делови за трактори и фалсификати.   Девизи –...
policija-lenta

Единаесет сообраќајки во Скопје, повредени шест лица

Едно лице се здобило со тешки телесни повреди, пет со полесни, а во пет е причинета материјална штета во вкупно 11 сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во...
rape_

Французин силувал Италијанка во Скопје

Италијанска државјанка го пријавила за полов напад својот поранешен партнер, француски државјанин, кој исто така, престојува во Скопје. Четириесет и девет годишната Италијанка Д.З. во живеалиште со...
carina

Во мај четри поединци и една фирма кривично пријавени од Царинската управа

Постапувајќи по констатирани неправилности, Царинската управа изминатиот месец до надлежните јавни обвинителства поднесе три кривични пријави, против четири физички и едно правно лице, а се поднесени...
foto 13

Десетина возила искршени и ограбени во комплексот „Гранд Престиж“ (ФОТО)

Зесега група од непознат број сторители во подземните гаржи во станбениот комплекс „Гранд Престиж“ изминатава ноќ обиле повеќе од десет возила, а интересно е што крадците се определиле за поситни...
policija lenta

Дали утрово во Кисела Вода навистина имало самоубиство?!

Во Министерството за внатрешни работи, утринава околу 8,15 часот било пријавено од случаен минувач дека забележал лице кое паѓало од тераса од зграда во скопската населба Кисела Вода. „Во пријавата...
jgf

Открен скопјанец кој пет години изработувал фалц документи

Шеесетгодишен скопјанец е пријавен до обвинителството под сомнение дека во текот на изминатите пет години изработувал најразлични видови документи, од лични исправи до документација од државни и...
Му се заканувал со нож за 500 денари

Под закана со нож ограбена жена во центарот на Скопје

На булеварот „Св.Климент Охридски“ две засега непознати лица под закана со нож ограбиле жена за приближно три илјади евра. Двете непознати лица со закана со нож од чантата ѝ одзеле околу 180.000 денари,...
Архифска илустрација

Индиец тешко повреден по сообраќајка во Скопје

Тешка сообраќајна несреќа во која учествувале две возила се случила вчера претпладне на булеварот „8-ми Септември“ во Скопје. Во несреќата учествувале автомобил „рено лагуна“ со скопски таблички...
motor soobrakajka

Прилепчанец тешко повреден по пад од мотоцикл

Прилепчанец е тешко повреден во сообраќајна несреќа која во саботата околу 14,30 часот се случила на магистралниот пат Велес – Штип, кај сeлото Сарамзалино. Од полицијата информираат дека 42-годишниот...

Најчитани вести