петок, 26 мај 2017  |  Вести денес: 0

Archive: Политика Subscribe to Политика

вмро

ВМРО-ДПМНЕ: Уште една лага на сдсмовските портали е дека Груевски избегал од СЈО во Битола

Веста „Груевски се исплаши од СЈО и не влезе во битолската болница” објавена на порталот “Сакам да кажам” , а превземена од другите интернет портали на СДСМ/ Сорос, е тотална невистина и конструирана...
vmro dpmne

ВМРО-ДПМНЕ: Кој лаже, Зоран Заев или Арбен Таравари?

Доаѓа време за одговори! Граѓаните не сакаат политичари кои лажат кај ќе стигнат. Граѓаните не сакаат патолошки лажго како Заев да им ја води државата, посочуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение интегрален...
Brisel vecera

Заев по вечерата со Могерини: Ќе ги развиваме перспективите кон ЕУ

  Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, мандатар за состав на новата влада на Р.Македонија оствари работна посета на Брисел, на којашто имаше одделна средба со високата претставничка за надворешна и...
darko-kostovski-1-640x381

ВМРО-ДПМНЕ најостро ги осудува заканите по живот на новинарката Ирена Радовановиќ

ВМРО-ДПМНЕ најостро ги осудува заканите по живот кои и се упатувале на новинарката Ирена Радовановиќ, истакна на денешната прес-конференција Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален...
вмро

ВМРО-ДПМНЕ: Криминогената матрица на СДСМ никогаш не рaзмислувала како да придонесе за развој на државата и подобар живот на граѓаните

Криминалното раководство на СДС со години ги оштетува граѓаните на Република Македонија и се богати на нивен грб, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. „СДС е политичка партија која својот централен...
vmro

ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска и СДС наместо да се занимаваат со шпекулации, да ги слушнат граѓаните и да овозможат одржување на избори

Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на изјавите на Радмила Шекеринска во емисијата „Само вистина“ на Канал 5.           Шекеринска е политичарот кој е најредовно казнуван...
danev-1-640x332

ВМРО-ДПМНЕ: Да се изречат соодветни пресуди и за лицата кои беа одговорни за политичкото насилство и кршење на Уставот, Деловникот и Законот

Денеска судот им изрече пресуди на лицата кои учествуваа во физичко насилство во текот на вечерта на 27-ми април. ВМРО-ДПМНЕ очекува правосудните органи да изречат соодветни пресуди и за лицата кои беа...
Petre Silegov

Шилегов не открива кога ќе биде објавен составот на новата влада

Разговорите за состав на Владата знаете дека перманентно траат, во моментот кога ќе имаме информација за споделба, таа ќе биде соодветно споделена, изјави во вторникот портпаролот на СДСМ, одговарајќи...
Petre Silegov

Шилегов: Снимките од Собранието ја докажаа вмешаноста на ВМРО-ДПМНЕ во насилството од 27 април

Вчерашните снимки од безбедносните камери во холот на Собранието на Р.Македонија го докажаа директното учество на ВМРО-ДПМНЕ во обидот за организирање на терористичко загрозување на уставниот поредок...
vmro dpmne tablo

ВМРО-ДПМНЕ: Лагите на криминалецот Зоран Заев излегуваат на површина.

Зоран Заев ќе мора да избере дали ќе остане на гаранцијата дадена пред Претседателот Иванов и граѓаните и ќе ја отфрли двојазичноста на банкнотите, униформите и носењето на резолуција за геноцид врз...
sela_3

​Села: Не нè интересираат гаранциите кои ги потпиша Заев, од Tиранската платформа не се откажуваме (ВИДЕО)

На денешната прес-конференција на претседателот на ДР-ДПА Зијадин Села, одговарајќи на новинарско прашање соопшти дека не го интересира што и кому потпишува Зоран Заев, меѓу редови изјавувајќи и дека...
milososki

Милошоски: Случајот Сопот е почеток на реализација на договорот меѓу СДСМ и ДУИ преку нивното СЈО

Главната задача на СЈО е да штанца нарачани обвиненија против политички неистомисленици од ВМРО-ДПМНЕ, за да му помогне на господинот Заев, да спроведува нарачани платформи, со создавање на коалиција...
popovski-640x393

Попоски: Случајот „Траекторија“ е политички предмет базиран врз измислени работи, ќе го докажеме тоа

Случајот кои што СЈО го нарече „Траекторија“ е уште еден доказ дека се работи за обични извршители на Зоран Заев и СДС и тоа е уште еден политички предмет. Целиот случај е базиран врз измислени работи,...
dimitriev-640x335

Димитриев: Политичките памфлети за наводно незаконско работење на ВМРО-ДПМНЕ се неточни и ги отфрламе во целост

ВМРО-ДПМНЕ е политичка партија која дејствувала, дејствува и ќе продолжи да дејствува врз основа на Закон и само врз основа на Закон и тоа е потврдено од сите институции надлежни за проверка на финансиското...
vmro-dpmne

ВМРО-ДПМНЕ: Заканите кон новинарите кои не мислат како Заев се класичен пример за замолчување на медиумите

Слободата на мислата и јавното изразување се темелни вредности на Уставот на Република Македонија и се гарантирани согласно чл.16 од истиот и никој нема право истите да ги загрозува или на друг да му...

Најчитани вести