вторник, 29 ноември 2016  |  Вести денес: 16

Archive: ТОП Subscribe to ТОП

дрвото

Обезбедени преку 2,6 милиони садници за утрешниот Ден на дрвото

Како што информира Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ), акцијата ќе се спроведува на 60 локации во 30 подружници (катастарски општини), а за пошумување ќе се користат црн...
sajkovski

Сајковски: Избирачкиот спиок покажа дека нема фантомски гласачи

Апсурдни беа тврдењата за фантомските гласачи, изјави поранешниот член на ДИК Влатко Сајковски, како коментар по заклучувањето на избирачкиот список од страна на ДИК, за изборите закажани на 11-ти декември.-Апсурдни...
gruevski-veles640-640x430

Груевски: Две ипол години Македонија е под заложништво на Заев, време е да се ослободи!

Синоќа кога СДСМ беше тука во Велес на митинг, освен тоа што исфрлиле грст навреди кажале и дека градот бил многу поубав затоа што вмровците не биле во Велес, туку на митинг во Скопје. Јас не се согласувам...
dimovski-zname-640x425

Димовски го развиори македонското знаме во Велес

Носителот на Изборната единица 3 на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски, денес на митингот во својот роден град Велес, понесен од победничката атмосфера на бината се качи со развиорено македонско знаме.За разлика...
ilija-1-640x426

Димовски: Велес е срцето на Македонија и не сака двојазичност и федерација!

Пред 10 години во Велес се затворија сите фабрики и фирми. Експертите од СДСМ успеаја се што нашиот народ со години градеше да  го уништи. Велес беше најуништениот град. Во овие години наназад со многу...
gruevski-konce3-640x316

Груевски: Нови 100 вработувања со рестартирање на рудникот „Боров Дол“

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител во 4 Изборна единица Никола Груевски денеска најави продолжување на мерките и проектите за отворање нови работни места со кои во следниот четиригодишен период се планира...
dddddd-1-640x369

Зек: Груевски и ВМРО-ДПМНЕ демонстрираа посветеност, очекуваме да победат на изборите

По изборите на 11 декември очекуваме силна Македонија и добри односи во македонскиот политички врв. Очекуваме изборите да бидат слободни и фер и оној што ќе загуби не само да ја честита победата туку...
44

ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата во Велес

 
спасов

Спасов: Предвидени се голем број проекти за подобрување на животниот стандард на пензионерите

Според него, подобрувањето на животниот стандард на пензионерите во Република Македонија е особено важно. Изминатите години, потенцира, тоа го докажавме со низа проекти коишто ги реализиравме. Просечната...
албанија

Заев ја отвори Пандорината кутија – Во Тирана на мала врата ја формира „Голема Албанија“

Во Тирана на мала врата формирана „Голема Албанија“. По  повод обележувањето на независноста на Албанија и Денот на албанското знаме во Тирана е формирана Унија на албански општини во регионот. Во...
15181117_1380408322003431_4484168865245647617_n

Попоски: Кога Ховит оди на настани на СДСМ не е проблем, но Курц заземал страна?!

Присуството на шефот на австриската дипломатија, Себастијан Курц, на вчерашниот голем предизборен митинг на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“, мошне очекувано предизвика бура гневни...
курц

Курц: Со фер избори и итните реформски приоритети до преговори со ЕУ

Се надевам дека ќе успеете да направите важни реформски чекори пред се во правец на зајакнување на правната држава и она што сега е нужно, а тоа се слободни и фер избори кои треба да се спроведат. Доколку...
srgjan-nogo-1

Ного за Дневник: Ќе видиме дали може да тужиме за преземената кампања од СДСМ

Првпат слушаме дека некоја партија во Македонија ја земала нашата кампања како своја. Ние ќе видиме за какво „позајмување“ се работи и кој го сторил тоа – дали опозициската СДСМ или некоја пиар-агенција...
2222

Груевски: Наша должност е да се обединиме за доброто на Македонија!

Период на вештачки создадена криза, сценарија за дестабилизација чија крајна цел ја гледаме токму деновиве во најавите за редефинирање на нашата држава. Но и период кој го поминавме заедно, рамо до...
grujoo

Груевски: Наместо негативна кампања нудиме огромен број на реални проекти

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа во четвртата изборна единица Никола Груевски, од вечерашниот голем митинг во Скопје се обрати до неопределените, до малдите, пензионерите, земјоделците,...

Најчитани вести