вторник, 29 ноември 2016  |  Вести денес: 48

Archive: ТОП Subscribe to ТОП

srgjan-nogo-1

Ного за Дневник: Ќе видиме дали може да тужиме за преземената кампања од СДСМ

Првпат слушаме дека некоја партија во Македонија ја земала нашата кампања како своја. Ние ќе видиме за какво „позајмување“ се работи и кој го сторил тоа – дали опозициската СДСМ или некоја пиар-агенција...
2222

Груевски: Наша должност е да се обединиме за доброто на Македонија!

Период на вештачки создадена криза, сценарија за дестабилизација чија крајна цел ја гледаме токму деновиве во најавите за редефинирање на нашата држава. Но и период кој го поминавме заедно, рамо до...
grujoo

Груевски: Наместо негативна кампања нудиме огромен број на реални проекти

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа во четвртата изборна единица Никола Груевски, од вечерашниот голем митинг во Скопје се обрати до неопределените, до малдите, пензионерите, земјоделците,...
gruevski-skopje

Дојде време за крај на кризата! (ВИДЕО)

Сакам овој голем митинг да го започнам со изразување на голема благодарност на нашите пријатели од меѓународната заедница, министерот за надворешни работи на Австрија и потпретседателот на Европската...
dron

СНИМКА ОД ДРОН: Масовен митинг на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата

 Студеното време не успеа да ги спречи повеќе од 80.000 граѓани од цела Македонија да дојдат во Скопје на централниот сенароден митинг на владејачката коалиција „За подобра Македонија“ и да им дадат...
kurc

Себастијан Курц на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

На митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, присуствуваше и говореше австрискиот министер за надворешни работи, Себастијан Курц, кој важи за една од најважните фигури во Европската Унија. Тој посочи дека...
prazno-stolce-800x450-640x360

Стево Пандаровски избега од соочување со Никола Попоски

Најголемата македонска опозициона партија која отворено се залага и бара телевизиски дуели и соочувања за време на изборни кампањи, повторно одбива да седне на иста маса со претставници на владејачката...
двери

Дали СДСМ ја „позајми“ предизборната кампања и програма од српскиот „ДВЕРИ“?

Предизборната кампања и програмата на СДСМ целосно украдени од српската партија Двери, анализира Сител. Опозициската клоалиција настапува под слоганот „За подобар живот во Македонија“, соодветен...
двојазичност

„Република“: Заев турка двојазичност која треба да важи само за Македонците

Заев денес вели немал што да изгуби со двојазичноста. И во право е. Заев ќе загуби ако не ја спроведе агендата на СОРОС од надвор. Ќе го загуби тоа што го земал за спроведување на оваа агенда, ќе ги загуби...
центар

Груевски: Ќе инвестираме 128 милиони евра во нов Клинички центар

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски соопшти неколку проекти во програмата кои се предвидени за Аеродром – изградба на затворен пливачки базен со ватерполо димензии, нова гимназија, нов објект за...
3-2

Aнкета на „Брима галуп“: Огромна предност за ВМРО-ДПМНЕ на две недели пред изборите

Граѓаните најмногу доверба имаат во лидерот на владејачката партија, Никола Груевски. Тој ужива речиси двојно поголема доверба од лидерот на опозицијата Зоран Заев. На Груевски му веруваат 20,8 проценти...
tasevska-remenski-14-11

Највлијателниот синдикат во светот со остар протест до Ременски заради обидот со фалсификат да се смени Митревски

Меѓународната конфедерација на синдикати ( ITUC) и Европската конфедерација на синдикати (ETUC ) упатиле остар протест против мешањето на техничката министерка, Фросина Ташевска Ременски во внатрешните...
јавниот

МФ: Јавниот долг намален за 1,4 процентни поени

Кредитот, од овие банки, како што појаснуваат од МФ, беше земен пред пет години, а беше гарантиран од Светска банка. Средствата за оваа исплата се обезбедени од еврообврзницата што беше издадена во јули...
eden-640x457

Притисоци кон вработени во пехчевска фирма да гласаат за СДСМ

Деновиве во компанијата ДИК Фагус во Пехчево,  вработените се соочуваат со невидени притисоци и закани од страна на сопствениците доколку на 11 Декември не гласаат за СДСМ, објави порталот Журнал.-Имено,...
шеќеринска

Шекеринска ја претстави сестра си како економски емигрант, а таа од Светска банка е унапредена во Вашингтон

Вечерва се враќам од Кичево во Скопје за да ја испратам мојата сестра со семејството в странство. Ќе има подобар живот таму, но тажна сум, затоа што нашите деца повеќе нема да спијат заедно, нема да се...

Најчитани вести