вторник, 29 ноември 2016  |  Вести денес: 35

Archive: ТОП Subscribe to ТОП

радикалите

Радикалите на Заев најактивни на терен: Зекири и Адеми во борба по албански гласови

Со одлуката на Зоран Заев, новинар кој се залага за „слободно и независно“ новинарство, новинар со изразити радикално-исламистички ставови да стане висок партиски функционер и рамо до рамо со Едмонд...
набавка

Тодоров: 33 милиони евра за набавка на медицински апарати, во Куманово наскоро ќе започне изградбата на нов Ургентен центар

Тодоров истакна дека во рамки на мега проектот за набавка на медицински апарати за сите здраветсвени установи во вредност од 33 милиони евра за целата држава, предвидено е набавка на апарати и за општата...
zname

На настапите на СДСМ веќе нема место за македонското знаме

Постепено, албанското го заменуваше местото на македонското знаме, а сега СДСМ целосно го исфрли од своите настапи. На претставувањето на кандидати за ИЕ 2, се вееше само албанското знаме, објави „Курир“.Место...
nikola-gruevski-strumica-640x369

Груевски од Струмица порача дека Македонија ќе остане суверена и унитарна

Имаме како и секогаш нова понуда, не бараме да не изберат на стара слава затоа што сме го правеле во минатото. Тоа треба само да го имаат во предвид сите граѓани кога размислуваат кој држи до дадениот...
касапи

ВИДЕО: Кандидатот за пратеник на СДСМ потврди дека Заев во програмата предвидува редефинирање на државата

Касапи во своето излагање оди чекор понатаму и додава дека во Платформата на СДСМ имало и специјална програма за да се тргне прашањето за јазикот од дневен ред. Платформата која и јас ја поддржувам,...
zakiri

„Република“: Радикалите на Заев, Зекири и Едеми во борба по албански гласови

Со одлуката на Зоран Заев, новинар кој се залага за „слободно и независно“ новинарство, новинар со изразити радикално-исламистички ставови да стане висок партиски функционер и рамо до рамо со Едмонд...
„солидарност“

Денешен: Регионалниот синдикален совет “Солидарност” упати критика до Фросина Ташевска Ременски

Обидот за незаконска и нелегитимина и нелегална  смена на првиот човек на ССМ со фалсификувани документи и исправи денови ја потресе македонската јавност. Овој чекор наиде на остра осуда од домашнатајавност. ...
берза

Груевски: Македонија ќе биде прва на Балканот која ќе има голема берза на свежи земјоделски производи

Тоа, како што презентираше денеска во Неготино лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и носител на ИЕ 4, е планирано да биде во Источна Македонија е проект кој ќе чини околу 20 милиони евра. Тоа е една голема...
15226615_10210375997943530_573620927_n

ВМРО-ДПМНЕ со прецизно обмислени проекти, СДСМ со нереални и надувани ветувања

500 наспроти 262 страници. „Релано“ наспроти „План за живот во Македонија“. ВМРО-ДПМНЕ со сериозен, аналитичен и прецизен пристап, а СДСМ со паушален, нелогичен и целосно нереален пристап кон реалните...
trajko-velajnoski

Вељаноски: Најавите на Заев за федерализација на Македонија се дел од програмата на СДСМ

Тоа што Зоран Заев го најави пред албанската дијаспора во Швајцарија, СДСМ го вметна во нивниот памфлет кој го нарекуваат програма, истакна на денешната прес конференција Трајко Вељаноски од ВМРО-ДПМНЕ.Интегрален...
milososki-1

Милошоски: Тоа што е во програмата сакаме да го оствариме, важни ни се зборот и довербата!

Тука во Битола имаме можност да го отвориме регионалниот  изборен штаб за петтата изборна единица заедно со кандидатите за пратеници и да почнеме со претставувањето на нашата програма пред битолчани,...
„виг“

Груевски: Германски „ВИГ“ ќе инвестира во ТИРЗ Прилеп и ќе донесе 1.000 вработувања

-Се работи за глобална компанија која ќе изработува апарати за домаќинството и која веќе има производствени погони во Кина и Индонезија, а погонот кој ќе го отворат во Македонија ќе произведува апарати...
remenski-1200x545_c

ССМ бара осуда од амбасадите, меѓународните организации и синдикати за обидот за незаконска смена од Ременски

Првиот синдикалец во државата, Живко Митревски писмено ги информирал сите синдикати на меѓународно ниво, делегацијата на Европската Унија во Македонија, странските амбасади како и Регионалниот синдикален...
110431326

Република: Како Заев, Сорос и албанските радикали кроеја пеколен план на Македонија

Пред нашите очи се одигрува историско велепредавство на Македонија. Државата создавана со векови СДСМ ја продава на панаѓур, во чајџилници, на сокаци, во штабови и на прази плоштади. Висока е цената,...
zaev-5

Дневник: Дали Заев може да победи меѓу Албанците и да формира влада со Груевски?

Kаков ќе биде точниот резултат на изборите од 11 декември речиси е невозможно да се каже, иако се наѕираат победниците и губитниците, но, сепак, какви с` чуда се можни на изборниот ден? На пример, што ако...

Најчитани вести