петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 63

Чави како да играл некој друг натпревар

cavi igra drug natprevar

Поврзани вести

Иако неговиот тим беше надигран во сите 90 минути, стандардниот првотимец во дресот на Барселона, Чави Хернадез е убеден дека актуелниот шампион на Шпанија не заслужи да биде елиминиран во 1/4 финалната рунда од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

“Не знам дали Атлетико Мадрид заслужи пласман во полуфиналната рунда од Лигата на шампиони. И ние имавме неколку чисти шанси и во првото и во второто полувреме. Малку фалеше да постигнеме израмнувачки погодок. Според мене, Барселона не заслужи да биде поразена, заслуживме најмалку реми. Овој натпревар мораше да заврши 1:1, а потоа да се играат и две продолженија од по 15 минути”, изјави искусниот играч за врска.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести