Магазин

Цеца ги мобилизираше сите мажи

Цеца ги мобилизираше сите мажи

Светлана Ражнатовиќ ги мобилизираше мажите од својата куќа за да им помогне на унесреќените лица кои изминатите неколку дена изгубија се што имаа во животот.

Шабац и останатите загрозени градови ги бранија припадниците на обезбедувањето на Цеца, нејзиниот шофер, зетот на пејачката, фудбачерот Предраг Оцокољиќ како и братучедот Милан Маринковиќ кој поради вонредната состојба во Србија се врати од Кипар.

Инаку Цеца константно на својот твитер профил апелира за помош, посебно на лицата кои се наоѓааат во дијаспората.

Цеца утре ќе донира 10 илјади евра!