четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

ВИДЕО: Еве каде Цеца го дочека Божик

ceca-bozik

Поврзани вести

Светлана Цеца Ражнатовиќ големиот христијански празник Божик го прослави во манастирот Рајиновац, кој најчесто го посетува за големите празници, пишува српски „Курир“.

Фолк пејачката заедно со сестрата Лидија и зетот Предраг Оцоклојиќ присуствуваше на божикната литургија. Таа во првиот ред се грижеше за нејизниот внук и внимателно ја слушаше литургијата.

Posted by Dejana Isakovic on Thursday, January 7, 2016

Најчитани вести