петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 39

Цеца ќе го тужи Војин, синот на Аркан

vojin_ceca

Последни вести

Фолк пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ одлучи да поднесе тужба против Војин, синот на Жељко Ражнатовиќ – Аркан, поради навреда, закана и провокација, која ја пласирал на друштвените мрежи, пишува српски „Блиц“.

Информацијата за поднесувањето тужба ја потврдил и адвокатот на Цеца, Денис Беричиќ.

За потсетување, пред секој голем концерт на Цеца, на друштвените мрежи се појавува страница преку која се повикува на бојкот на пејачката, на која се изнесуваат разни навреди на нејзина сметка. Најлошо од се е што зад сето тоа стојат некоку луѓе, а на нејзините концерти доаѓаат десетици илјади фанови.

 

Најчитани вести