сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 3

Цеца: Омилен ми е прекарот „Српска Мајка“

Српската фолк пејачка Цеца Ражнатовиќ за време на нејзината долга кариера на естрадата добивала голем број прекари.

cecaaa

Поврзани вести

Српската фолк пејачка Цеца Ражнатовиќ за време на нејзината долга кариера на естрадата добивала голем број прекари.

Таа во изјава за српските медиуми открива кој од сите прекари што ги добила низ кариерата и е омилен. Еве што мисли таа за прекарот „Српска Мајка“ што во последните неколку години е актуелен кај тамошната публика.

Тука сум поради мојата публика што неизмерно ја сакам, пејам за нив. Од сите епитети што ми ги доделуваат, тој ми е омилен, баш ми одговара и многу е убав, прокоментира таа.

Најчитани вести