недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Цеца за Аркан: Дома беше вистинско бебе

Перфектно зборуваше пет јазици , цела светска книжевност ја имаше прочитано. Беше интелегентен тип, плус лудо храбар, и згора на се’ невидено нежен. Ова го потпишува жената која со него делела пет годии во добро и во зло. Дома беше вистинско бебе, додава Цеца.

Цеца за Аркан: Дома беше вистинско бебе

Цеца за Аркан: Дома беше вистинско бебе

Поврзани вести

Светлана Цеца Ражнатовиќ во периодот од 1995 – 2000 година била во брак со Жељко Ражњатовиќ- Аркан, кој за многумина е  еден од најконтроверзните личности од тоа време, пишува „Хеломагазин“.

Неколку години по убството на Аркан во тогашниот „Интерконтинентал“, Цеца ја отворила душата и проговорила за нејзиниот однос со починатиот сопруг.

arkan-ceca

За него слушнав и читав сешто пред  да го запознаам. Меѓу другото, дека е толку опасен, што, не дај боже, ако го когледнеш на начин што не му се допаѓа, тој прво ќе те истепа, па ќе разговара со тебе. Во својот живот, похрабар човек не сум сретнала. Тоа е онаа луда одважност која преминува во егзибиционизам. Тој човек смееше да направи се’! Како жена да умре по него – навела тогаш познатата фолк дива, пренесува „Пулсонлајн“.

Перфектно зборуваше пет јазици , цела светска книжевност ја имаше прочитано. Беше интелегентен тип, плус лудо храбар, и згора на се’ невидено нежен. Ова го потпишува жената која со него делела пет годии во добро и во зло. Дома беше вистинско бебе, додава Цеца.

arkan

 

arkaaan

Таа раскажала и дека пред него немала претстава како изгледа криминалниот свет.

Пред Жељко воопшто немав контакт со светот на криминалот и мангупи. Прв за кој зборуваа дека е опасен тип е всушност Жељко. Останатите ги запознав преку него. До тогаш се дружев со естрадата, отворено објаснила Цеца.

arkann

 

 

Прочитајте повеќе: 
Синот на Аркан: Ако Цеца го промени презимето, ќе престанам со провокациите

ФОТО: Кошаркарот Богдановиќ славеше роденден, синот на Цеца дојде со јахта

Најчитани вести