недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Цел февруари со температури над нулата

Според најавите од метеоролозите во текот на наредните два дена ќе се задржи стабилно и суво време, а температури над нулата ќе имаме во текот на цел месец февруари.

soncevo-10-17068

Поврзани вести

Според најавите од метеоролозите во текот на наредните два дена ќе се задржи стабилно и суво време, а температури над нулата ќе имаме во текот на цел месец февруари.

Во наредните три дена ќе преовладува стабилно, суво и потопло време со постепен пораст на температурата на воздухот, најавуваат од УХМР.

Во среда, под влијание на циклонска активност, се очекува облачно време со повремени врнежи од дожд и со умерен југоисточен ветер.

Според табелите објавени на accuweather. com најтопло ќе биде некаде околу средината на месецот, по што ќе следи благ пад на температурите. Се на се, цел февруари ќе биде со температури над нулата.

fevruari-vremenska-1

Најчитани вести