среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Цела армија ги чува Англичаните во Рио де Жанеиро

00000659

Последни вести

Невидени безбедносни мерки беа преземени од страна на органзаторите на Светското фудбалско првенство за англиската репрезентација во Рио де Жанеиро . Само што излегоа од автобусот англиските фудбалери беа опколени од специјалците кои сосзадоа силен кордон околу нив.

Хотелот “Ројал Тулип” каде се сместени Англичаните исто така е максимално обезбеден . Над базниот камп на Англичаните постојано патролира воен хеликоптер , а во малиот залив крај логорот беше забележана подморница, откри британскиот весник Мирор.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести