среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Цела естрада ќе пее за ВМРО-ДПМНЕ

Изборната химна на ВМРО-ДПМНЕ ја изведуваа Каролина Гочева, Наум Петрески, Елена Ристеска, Миле Кузмановски, Калиопи, Тијана Дапчевиќ и Владо Јаневски.

vmro

Поврзани вести

Имињата кои ќе пејат за политичките партии на овие избори се најверојатно истите кои пее ја и на локалните избори.

Изборната химна на ВМРО-ДПМНЕ ја изведуваа Каролина Гочева, Наум Петрески, Елена Ристеска, Миле Кузмановски, Калиопи, Тијана Дапчевиќ и Владо Јаневски.

На митинзите на СДСМ, пак, пееја само Ленче Кукиќ и тоа во Струмица и Бени Шаќири од Нон-стоп.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести