недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Цела Македонија е во жолта предупредувачка фаза

209075

Поврзани вести

Од Хидрометеоролошкиот завод за попладне е најавено силно невреме проследено со поројни дождови со можност за град.

183155

Во жолта предупредувачка фаза со можност за невреме е цела Македонија. На сајтот на Европската метеостаница, стои предупредување за потенцијална опасност во земјава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести