четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Цела недела исполнета со дожд и снег

Какво ќе биде времето во следните денови

dozdovnik kapki na prozor

Поврзани вести

Во текот на целата оваа недела ќе има врнежи од дожд, а на планините тие ќе бидат од снег, најавуваат метеоролозите.

За утре, според Управата за хидрометеоролошки работи, ќе има повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни, а на планините во попладневните часови врнежите ќе бидат од снег.

Најстудено утре ќе биде во Тетово со максимални осум степени, додека најтопло ќе биде во Штип со дневна температура до 14-от степен. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со дневна температура до 12 степени.

Во среда и во четврток ќе има преодно стабилизирање на времето со магла по одделни котлини.

Од петок повторно се очекуваат врнежи и пад на дневните температури.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести