Македонија

Цела недела, врнежливо време

Цела недела, врнежливо време

Променливо облачно, претпладне со слаб локален дожд, а кон крајот на денот услови за врнежи ќе има во јужните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. Температурата ќе биде во интервал од 9 до 15 степени.

Од среда ќе преовладува променливо облачно и врнежливо време. Пообилни врнежи ќе има во среда во западните делови, а во петок на повеќе места. До четврток ќе дува умерен, повремено и засилен југоисточен ветер.

Screenshot_27