недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Цела советничка група на СДСМ премина во Демократски сојуз

Советниците велат дека преминале во Демократски сојуз поради свои лични причини

sovetnicids

Поврзани вести

Во општина Сопиште не остана ниту еден советник на СДСМ. Целата советничка група на СДСМ во Сопиште денеска премина во Демократскиот Сојуз.

Како што истакна координаторот на советничката група на СДСМ, Дарко Митревски, од денес во Советот тие ќе ги застапуваат интересите и ставовите на партијата на Павле Трајанов. Тројцата советници истакнаа дека ова преминување го прават од свои лични причини.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести