петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Цело лето „Детски ЗОО фест“ во Зоолошка

Од 11 до 13 часот ќе настапуваат децата учесници на популарниот детски фестивал „Поточиња” кои ќе ги пејат своите најголеми хитови.

download (5)

Поврзани вести

Секоја сабота, почнувајќи од оваа, па до октомври, Зоолошката градина ќе биде домаќин на првиот Детски ЗОО Фест, забавен и едукативен фестивал наменет за најмладите. Од 11 до 13 часот ќе настапуваат децата учесници на популарниот детски фестивал „Поточиња” кои ќе ги пејат своите најголеми хитови.
Како дополнителна забава за присутните ќе биде можноста да научат дел од модерните танци заедно со Танцовиот клуб „Сонриса“.

Press_Zoo 6

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести