среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Целосно изгаснат пожарот во домот „25-ти Мај“

Целосно изгаснат пожарот во Домот во Бутел

pozarnikari

Поврзани вести

Целосно е изгаснат пожарот, кој што попладнево избувна домот за деца со воспитно социјални проблеми „25-ти Мај“ во Скопје, а не беше дозволено негово проширување, рече денеска командантот на противпожарната единица, Благоја Менковски.

Во гаснење на овој пожар, кој што избил на третиот кат од зградата, учествувале осум возила на противпожарната бригада.

Од пожарот нема повредени лица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести